Zambak Haber www.zambak.ba Bosna Hersek'in İlk Türkçe Haber Portalı tr Zambak Haber http://www.zambak.ba/imagestore/logo.jpg http://www.zambak.ba Boşnak Komutan: Türkiye'deki Boşnaklar'a Çağrım... http://www.zambak.ba/bosnak-komutan-turkiye-deki-bosnaklar-a-cagrim-5288r.htm 1992-95 Bosna Savaşı esnasında, Srebrenitsa bölgesindeki Müslüman Boşnakların yiğit komutanı Naser Oriç, Balkanlar üzerine araştırma ve yazılarıyla tanınan Ayhan Demir’in sorularını yanıtladı. Boşnak Komutandan Cumhurbaşkanına Destek http://www.zambak.ba/bosnak-komutandan-cumhurbaskanina-destek-5287h.htm “Srebrenitsa kahramanı” olarak bilinen Naser Oriç, Balkanlar üzerine araştırma ve yazılarıyla tanınan Ayhan Demir’e önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Dilek postao prvi bh. doktor nauka iz taekwondo sporta http://www.zambak.ba/ahmet-dilek-postao-prvi-bh-doktor-nauka-iz-taekwondo-sporta-5286h.htm Ahmet Dilek postao je prvi doktor nauka iz Taekwondo sporta u Bosni i Hercegovini. Bosna Hersek'in Gururu Olan Türk Antrenörden Bir İlk Daha http://www.zambak.ba/bosna-hersek39-in-gururu-olan-turk-antrenorden-bir-ilk-daha--5285h.htm Zlatni Ljiljani (Altın Zambaklar) tekvando kulübü başkanı ve Bosna Hersek Tekvando Federasyonu eski Başkanı Ahmet Naci Dilek, Bosna Hersek'te tekvando sahasında bir ilke daha imza attı. Uzakrota Balkanlar'a Açılıyor http://www.zambak.ba/uzakrota-balkanlar39-a-aciliyor--5283h.htm Türkiye turizm sektörünün önemli etkinliklerinden Uzakrota Travel Summit, global hedefleri doğrultusunda yurt dışındaki ilk etkinliğini Belgrad'da gerçekleştirecek. Saraybosna Film Festivali'nin Biletleri 4 Ağustos'ta Satışta http://www.zambak.ba/saraybosna-film-festivali39-nin-biletleri-4-agustos39-ta-satista-5281h.htm Bu yıl 23.'sü gerçekleştirilecek Saraybosna Film Festivali, 11 Ağustos tarihinde başlayacak ve 8 gün sürecek. İstanbul'dan Saraybosna'ya Altyapı Desteği http://www.zambak.ba/istanbul39-dan-saraybosna39-ya-altyapi-destegi-5280h.htm Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya İstanbul tarafından hibe edilen jeneratör, pompa ve su sayaçları Pazartesi günü itibariyle şehirdeki ana su deposunun bulunduğu Baçevo'da kullanılmaya başlandı. Belgrad Kuşatması'nın 561. Yılı Budapeşte'de Kutlandı http://www.zambak.ba/belgrad-kusatmasi39-nin-561-yili-budapeste39-de-kutlandi-5279h.htm Belgrad Kuşatması'nın 561. yılı Macaristan'ın Başkenti Budapeşte'de Tuna Nehri Kıyısında 12 Ülkenin Diplomatlarıyla birlikte çeşitli etkinliklerle kutlandı. Macaristan'a Kavaklı İmzası http://www.zambak.ba/macaristan39-a-kavakli-imzasi-5277h.htm Kırklareli Kavaklı Belediye Başkanı Gürel Koşdemir, Türkiye Macaristan ilişkilerini kardeş şehir ilişkisi, ortak kültürel proje çalışmaları ve sportif etkinlikler boyutuna taşıyor. Sırbistan: Trafik Kazasında 5 Türk Vatandaşı Yaralandı http://www.zambak.ba/sirbistan--trafik-kazasinda-5-turk-vatandasi-yaralandi-5276h.htm Sırbistan'ın Leskovats (Leskovac) şehri yakınlarında gece 2:30 sularında yaşanan bir trafik kazasında 5 kişilik Türk ailenin üyeleri yaralandı. Turkish Airlines, KK Bosna Royal'e Sponsor Oldu http://www.zambak.ba/turkish-airlines--kk-bosna-royal39-e-sponsor-oldu-5275h.htm Turkish Airlines, Bosna Hersek merkezli basketbol takımı KK Bosna Royal ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Karadağ'da Şehit Ömer Halisdemir Anaokulu Hizmete Açıldı http://www.zambak.ba/karadag39-da-sehit-omer-halisdemir-anaokulu-hizmete-acildi-5273h.htm Karadağ'ın Sancak Bölgesindeki Rojaye şehrinde bulunan ve donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapılan Rojaye Şehit Ömer Halisdemir Anaokulu hizmete açıldı. Sırbistan'daki İlk Srebrenitsa Davasında Fiyasko! http://www.zambak.ba/sirbistan39-daki-ilk-srebrenitsa-davasinda-fiyasko-5271h.htm Sırbistan'da yüksek mahkeme, Srebrenitsa'da Sırp kuvvetleri tarafından Boşnak Müslümanlara yönelik katliamlara ilişkin ilk davayı reddetti. Sırp, Yunan ve Bulgar Liderler Üçlü Zirve İçin Selanik'te http://www.zambak.ba/sirp--yunan-ve-bulgar-liderler-uclu-zirve-icin-selanik39-te-5270h.htm Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, bugün Selanik'te bir araya geliyor. Saraybosna Belediye Sarayı'nda 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi http://www.zambak.ba/saraybosna-belediye-sarayi39-nda-15-temmuz-fotograf-sergisi-5269h.htm 15 Temmuz darbe girişiminin sene-i devriyesi vesilesiyle Saraybosna'da çeşitli etkinlikler tertipleniyor. Kavaklı'nın Mektubu Macaristan'da http://www.zambak.ba/kavakli39-nin-mektubu-macaristan39-da-5267h.htm Türk Macar İşadamları Derneği (TÜMİŞAD) Macaristan'da aktif ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. AtlasGlobal, Uzakrota Zirvesini Balkanlar'a Taşıyor http://www.zambak.ba/atlasglobal--uzakrota-zirvesini-balkanlar39-a-tasiyor-5266h.htm AtlasGlobal, Türkiye'nin En Büyük Seyahat Zirvesi Uzakrota Travel Summit'i Balkanlar'a Getiriyor. Naser Oric, Srebrenitsa'da Olsaydı... http://www.zambak.ba/naser-oric-srebrenitsa-da-olsaydi-5263h.htm Bosna-Hersek'in ünlü roman yazarı İsnam Taljic (Talyiç), Srebrenitsa'nın Öyküsü isimli eserinde Naser Oriç için şunu söyler: "O burada olsaydı, kendilerini neyin beklediğini bilen Çetnikler saldırmaya cesaret edemezlerdi." Srebrenitsa'da 71 Soykırım Kurbanı Toprağa Verildi http://www.zambak.ba/srebrenitsa39-da-71-soykirim-kurbani-topraga-verildi-5262h.htm Srebrenitsa'da kimlikleri yeni tespit edilen 71 şehit daha Potoçari Şehitliği'ne defnedildi. MotoBosna Ekibi, Srebrenitsa Soykırımı Yıldönümü İçin Sakarya'dan Yola Çıktı http://www.zambak.ba/motobosna-ekibi--srebrenitsa-soykirimi-yildonumu-icin-sakarya39-dan-yola-cikti-5260h.htm İHH İnsani Yardım Vakfı, Srebrenitsa katliamının yıl dönümünde MotoBosna ekibi ile Sakarya'dan Bosna Hersek'e kadar konvoy başlattı. Konvoy başlangıcına Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu katıldı.