Bosanski Haber Girişi : 25 Mart 2021 15:16

Ilke Özyüksel stigla do finala Svjetskog kupa

Nacionalni sportisti Arda Selçuk, Buğra Ünal, Dora Nusretoğlu i Yunus Çalışkan će se boriti danas za plasman u finale...

Nacionalna atletičarka Ilke Özyüksel, je stigla do finala Svjetskog kupa Međunarodne unije za petoboj (UIPM) održanog u Mađarskoj.

Prema izjavi Turske Federacije modernog petoboja, završena su prva kvalifikaciona takmičenja atletičarki 2021. godine koja su održana u glavnom gradu Budimpešti, i nagrađena Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nacionalna atletičarka Ilke Özyüksel je sa ukupno 1052 boda završila  na sedmom mjestu u preliminiranim takmičenjima i plasirala se na finale koje će se održati sutra.

Neki od turskih sportista su i Ipek Akşın sa osvojenih 1011 bodova, osvojila 13. mjesto, Sıdal Aslan sa 984 boda 21. mjesto, i Yaren Nur Polat sa 937 bodova 24. mjesto.

Organizacija će se završiti u nedjelju 28. marta sa „Mješovitim štafetama“ koja se sastoji od muških i ženskih timova zemalja učesnica.